Yaratıcı Drama

Yaratıcı Drama

Yaratıcı drama ile çocuklar kendilerini ifade etmenin en eğlenceli yöntemini keşfediyor!

Doğaçlama yeteneklerinin özgürce sergilendiği yaratıcı drama atölyelerinde çocuklar yeni fikirler üretir ve onları çevreleyen dünya ile ilgili yeni keşifler yapar.

Yaratıcı drama dersleri sırasında çocukların empati yetenekleri gelişir; üstlendikleri karakterler gibi düşünmek onların duygusal zeka gelişimlerini destekler.

Yaratıcı drama atölyelerine katılan tüm çocuklar yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayabilir ve özgüvenli bir şekilde duruşlarını ortaya koyabilirler.

Yaratıcı drama eğitimi alan çocuklar yaşıtlarıyla birlikte çalışmanın, iş birliği yapmanın ve ortak amaç uğruna emek vermenin güzelliği ile tanışırlar.

Canlandırılan her bir durum, çocukların yaratıcı drama atölyeleri sırasında sorgulama yeteneklerini körükler; olayları değerlendirme becerileri büyük bir hızla gelişir.

Yaratıcı drama; sanata, topluma ve diğer kişilere saygı duymayı öğrenmenin en eğlenceli yöntemlerinden biri olarak okul öncesi dönemdeki çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine birçok katkı sunar.

Yaratıcı drama; özgüveni arttırır!

Yaratıcı drama atölyeleri sırasında çocuklar kendilerini istedikleri gibi ifade ederler, aldıkları reaksiyonlar onlarda devam etme isteği uyandırır. Topluluk önünde konuşma becerileri iyileşirken özgüvenleri zaman içerisinde yükselir.

Yaratıcı drama; dil ve iletişim becerilerini geliştirir!

Yeni şarkılar öğrenmek, yepyeni oyunları sergilemek, düşüncelerini ifade etmek orta ve uzun vadede çocukların dil ve iletişim becerilerinin gelişmesini sağlar. Yaratıcı drama aktiviteleri çocukların kelime dağarcıklarını zenginleştirir.

Yaratıcı drama; işbirliğine teşvik eder!

Yaratıcı drama atölyelerinde çocuklar arkadaşlarıyla ortak hikayeler oluşturur, birlikte rol yapar ve eğlenceli vakit geçirerek ekip ruhunu deneyimler. Arkadaşlık bilincinin aşılanmasını sağlayan yaratıcı drama seansları dostluğun ilk tohumlarının ekilmesini sağlar.

Yaratıcı drama; yaratıcılığı arttırır!

Çocuklar yaratıcı drama derslerinde olayları farklı yönleriyle ele almayı ve problemleri kendilerine özgü yöntemlerle çözmeyi öğrenirler; bakış açıları da yaratıcılıkları da gelişmeye başlar.

Bulut Ege Anaokulu olarak özenle belirlediğimiz çok yönlü eğitim çalışmalarımız arasında yaratıcı drama atölyeleri de yer alıyor.

Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde ve kontrollü özgürlük ortamında gerçekleştirdiğimiz yaratıcı drama atölyelerimizle çocuklarımıza unutulmayacak ve tüm hayatları boyunca kendilerine fayda sağlayacak bir deneyim yaşatmayı amaçlıyoruz.

Kendine güvenen, fikirlerini yaratıcı bir şekilde ortaya koyabilen ve empati kurabilen çocukların yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.