Web sitemize Hoşgeldiniz.
Barbaros Mah. 373 sk. No:2/A Menderes - İZMİR
Telefon0232 781 22 22

Çocuk Yogası

Çocuk Yogası

Çocuk Yogası

Çocuklar, tarihi 5000 yıl öncesine dayanan Yoga ile kendilerini keşfediyor!

Bedenin esnekliğini arttıran, ruhu dinginleştiren ve duygularla baş etmeyi kolaylaştıran bu disiplin çocuklara sayısız fayda sunar.

Yoga yapan çocuklar kendilerini daha özgüvenli bir şekilde ifade eder ve ders saatleri boyunca arkadaşlarıyla keyifli zaman dilimleri geçirir.

Yoga sınıflarında  çocuklar keyifli zaman geçirmelerine ek olarak rahatlamayı ve iç huzuru sağlamayı da öğrenirler.

Vücutlarını keşfederler ve tüm kaslarına hükmetmeyi öğrenirler. 

 

Bedensel farkındalıkları artarken akranlarıyla kurdukları ilişkileri derinleştirirler.

Alanında uzman ve çocuk psikolojisi üzerine eğitim alan profesyonellerin gözetiminde çocuk yogası atölyeleri tam bir meditasyon niteliğinde geçer.

Okul öncesi dönemde çocukların yapabilecekleri en yararlı aktiviteler arasında yer alan çocuk yogası; sunduğu faydalarla ön plana çıkar.

Çocuk yogası; vücut esnekliğini arttırır!

Çocuklar yoga egzersizleri ile vücut kaslarını kullanmanın yeni yollarını keşfeder. Duruşları düzelir, yürüyüşleri değişir ve farklı kas grupları etkin bir şekilde hareket eder.

Çocuk yogası; denge ve koordinasyonu arttırır!

Yoga; denge ve koordinasyon ilkelerine dayanır. Farklı duruşlar sergileyen ve fiziksel olduğu kadar zihinsel denge kurma süreçlerine de katkıda bulunan bu “felsefe” çocuklara “Yeterince dinginleşirsen bedenine hükmedersin!” mesajını iletir.

Çocuk yogası; konsantrasyonu arttırır!

Yoga sırasında çocuklar zihinlerini arındırmayı ve odaklanmayı öğrenirler. Dengelerini sağlamak için gösterdikleri bu çaba tüm hayatlarını etkileyecek önemli dersler almalarına aracılık eder.

Çocuk yogası: beden ve zihin bağını güçlendirir!

Okul öncesi dönemde yapılan yoga egzersizlerinin çocukların beden ve zihin bağını güçlendirdiği bilinir. Onların özgüvenini arttıran ve istedikleri zaman başarabileceklerinin somut göstergesine dönüşen yoga saatleri; tüm bu sebeplerden ötürü hem eğlenceli hem de öğreticidir.

Bulut Ege Anaokulu olarak; okul öncesi dönemdeki çocuklarımız için oluşturduğumuz atölye çalışmalarında “Çocuk Yogası” saatleri de yer alıyor.

Konusunda uzman ve elbette çocuk psikolojisinde uzmanlaşan eğitmenlerimizle yola çıkıp çocuklarımıza daha çok fayda sağlamayı amaçlıyoruz.

Çocuk yogası atölyelerimiz sayesinde çocuklarımızın gelişimini desteklemenin en organik yöntemini benimseyerek sağlıklı alışkanlıklar kazanmalarını teşvik ediyoruz.

Doğru nefes teknikleriyle sakinleşmeyi öğrenmelerine aracılık ediyor ve her bir yoga dersimizde güçlü yönlerini keşfetmelerini hedefliyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.