Web sitemize Hoşgeldiniz.
Barbaros Mah. 373 sk. No:2/A Menderes - İZMİR
Telefon0232 781 22 22

Satranç

Satranç

Satranç ile çocuklar olasılıklar dünyasına adım atıyor!

Çocukların analitik düşünmeyi öğrenmesini teşvik eden satranç sporu; olasılıkların keşfedilmesini sağlar.

Satranç oynayan çocuklar, hamlelerinin sonuçlarını da düşünmeye başlayarak olaylar arasındaki neden sonuç ilişkisini sorgular.

Satranç; çocukları rekabetin en saygın haliyle tanıştırır. Hayatta yenmenin de yenilmenin de mümkün olduğunu kavratır.

Satranç oynayan çocuklar rakiplerine saygı duymayı öğrenirler; sabırlı olmanın önemini fark ederler.

Satranç çocukların tertemiz hafızalarını güçlendirir; konsantrasyonlarını geliştirir ve onları hayata hazırlar.

Eleştirel düşünme kapasitesini arttıran satranç, çocukların hayal güçlerini ve onların görselleştirebilme yeteneklerini geliştirir.

Satrançta hamle yapmadan önce çocuklar soyut düşünmeyi öğrenirler, planlama kapasiteleri artar ve harekete geçecek cesarete kavuşurlar.

Satranç; çocukları sosyalleştirir!

Okul öncesi dönemde satranç ile tanışan çocuklar yaşıtlarıyla aynı amaç etrafında daha yakın ilişkiler kurarlar. Rekabetle de galibiyetle de mağlubiyetle de birlikte tanışırlar. Satranç, çocuklara “sportmenlik” tohumlarını eker.

Satranç; odaklanmayı arttırır!

Satranç oynayan çocuklar aynı anda birden fazla unsura odaklanmaya alışırlar. Kendi hamlelerini, hamlelerinin sonuçlarını ve rakiplerinin verebileceği olası yanıtları zihinlerinde canlandırırlar. Tam bir konsantrasyon haline girerler ve bu alışkanlıklarını hayatları boyunca sürdürebilirler.

Satranç; yaratıcılığı arttırır!

Satranç çocukların beyinlerinin hem sağ hem de sol loblarının çalışmasını sağlar. Beynin sağ lobunun çalışması yaratıcılık üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Satranç oynayan çocukların yaratıcılıkları gelişir ve karşılaştıkları zorluklar karşısında stratejik davranma alışkanlığı kazanmalarına aracılık eder.

Satranç; problem çözme yeteneğini geliştirir!

Satranç oynamak çok parçalı bir puzzle yapmaya benzer. Oyun sırasında hamleler yapıldıkça çözülmesi gereken birçok problem ortaya çıkar. Çocuklar zihinlerinde yepyeni senaryolar oluştururlar ve oyunu lehlerine çevirmek için çözüm bulmaya alışırlar.

Bulut Ege Anaokulu olarak çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimleri için hazırladığımız eğitim programlarımız arasında satranç dersleri de yer alıyor.

Çocukları eğlenceli bir rekabet ortamında yalnız bırakmayan uzman eğitmenlerimiz eşliğinde düzenlediğimiz satranç derslerimizle, çocuklarımızın hayal güçlerini ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Mantıklı karar verme sürecini destekleyen, problem çözme yeteneğini arttıran, odaklanmayı geliştiren ve sportmenlik tohumlarını eken satranç atölyelerimiz sırasında çocuklarımıza kalıcı yetiler kazandırma hedefi ile yola devam ediyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.