Web sitemize Hoşgeldiniz.
Barbaros Mah. 373 sk. No:2/A Menderes - İZMİR
Telefon0232 781 22 22

Hakkımızda

Bulut Ege Anaokulu

Bulut Ege’de çocuklar çeşitlilikten beslenerek kendilerini keşfediyor!

Bulut Ege Anaokulu olarak, çocuklara değer katan eğitim yaklaşımlarından ve çocuk gelişimi alanında uzman olan eğitmenlerden destek alarak çocuklarımızın kendilerini keşfetmelerini amaçlıyoruz.

“Her çocuk bir bireydir; her bireyin kendine has özellikleri, yetenekleri ve eğilimleri bulunur.” gerçeğinden yola çıkarak kişiselleştirilmiş eğitim yaklaşımlarını bir araya getiriyoruz.

Çocuklarımız, uzmanlarımız ve velilerimiz arasındaki bağları güçlendiriyor ve birlikten doğan verimliliği arttırıyoruz. Kontrollü özgürlük ilkesine bağlı kalarak çocuklarımızın her yeni edinimi büyük bir coşkuyla karşılamasına aracılık ediyoruz.

Bulut Ege Anaokulu olarak, çocuklarımızın beslenmesinden ulaşım güvenliğine; gelişimlerinin yakından takip edilmesinden velilerimizin farkındalığını arttırmak üzere planladığımız tüm süreçlerimizi fayda sağlama esasına dayandırıyoruz.

  • Çocuklarımız hayatın ritmini keşfetsin diye; onları “Ritim Atölyesi” ile melodilerle çevrili bir dünyayla tanıştırıyoruz.
  • Çocuklarımız odaklanmanın gücünü keşfetsin diye; tarihi 5000 yıl öncesine dayanan Yoga felsefini “Çocuk Yogası Atölyesi” ile günümüze taşıyoruz.
  • Çocuklarımız doğayı keşfetsin diye; “Ekoloji Atölyesi” sırasında onlarla birlikte sevgi tohumlarını ekiyoruz.
  • Çocuklarımız sanatın ayrıcalığını hissetsin diye; “Güzel Sanatlar Atölyesi” saatlerinde kendilerini özgürce ifade etmelerine uygun güvenli ortamlar yaratıyoruz.
  • Çocuklarımız yeni bir dilin açacağı ufukları keşfetsin diye; “İngilizce Atölyesi” çalışmalarımızla onların bilişsel yeteneklerini arttırmak üzere kurgulanan eğitim yaklaşımlarını hayata geçiriyoruz.
  • Çocuklarımız disiplini ve kararlılığı keşfetsin diye; “Jimnastik Atölyesi” sırasında onları sağlıklı bir geleceğe hazırlıyoruz.
  • Çocuklarımız içinde bulundukları teknolojik ilerlemelerin mantığını keşfetsin diye; “ Robotik Kodlama Atölyesi” ile onları algoritmalar ile tanıştırıyoruz.
  • Çocuklarımız kararlarını mantıklı bir şekilde vermenin gücünü keşfetsin diye; “Satranç Atölyesi” saatlerinde problem çözme yeteneklerini geliştirip eleştirel düşünmeyi öğrenmelerini hedefliyoruz.
  • Çocuklarımız toplum içerisinde çok sesliliğin büyüsünü keşfetsin diye; “Yaratıcı Drama Atölyesi” çalışmalarımız sırasında seslerini duyurmaları için onları teşvik ediyoruz.
  • Çocuklarımız sanatla yoğrulurken zarafeti keşfetsinler diye; “Bale Atölyesi” çalışmalarımız ile onlara yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyoruz.

Kısacası Bulut Ege Anaokulu olarak biz; çocuklarımızın dünyayı ve kendilerini keşfetmeleri adına en verimli süreçleri yönetmek için çalışıyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.