Web sitemize Hoşgeldiniz.
Barbaros Mah. 373 sk. No:2/A Menderes - İZMİR
Telefon0232 781 22 22

Ritim Atölyesi

Ritim Atölyesi

Ritim Atölyesi

Müzikle tanışan çocuklar hayatın melodisini keşfediyor!

Dünyanın evrensel dili olan müzik, çocukların gelişiminde fark yaratır; dil becerilerinin gelişmesini sağlar, iletişim yeteneklerini arttırır ve onlara çok sesli bir dünyanın kapılarını aralar.

Ritim atölyelerine katılan çocuklar kendilerini ifade etmenin en eğlenceli yollarını keşfederken beyinlerinin hem sağ hem de sol lobları aynı anda çalışır!

Müzik dinlemek ve daha ileriye gidip müzik yaratmak çocukların yaratıcılığını arttırır; onları sakinleştirir ve odaklanma kapasitelerini yükseltir.

Ritim atölyeleri çocukların hafızasını iyileştirirken onları dinlemeye teşvik eder. Motor becerilerini geliştirirken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmelerini sağlar.

Ritim atölyeleri sırasında çocuklar bir bütünün parçası olduklarını ve ahenk için ortak çalışmanın önemli olduğunu fark ederler. Bu kazanımlar hayatları boyunca onların sosyal ortamlardaki başarılarını arttırır.

Uzman eğitmenler gözetiminde düzenlenen ritim atölyeleri güvenli ve öğretici zaman dilimleri yaratır. Çocuklar mutlu olmanın yanı sıra birçok faydayı kucaklar.

Ritim atölyesi; yaratıcılığı arttırır!

Çocuklar ritim atölyesi çalışmaları sırasında çok sesli bir dünyanın varlığını keşfederler. Kendilerinin de yarattığı müziğin büyüsüne kapılır ve duygularını sanatsal bir şekilde dışa vurmayı öğrenirler.

Ritim atölyesi; doğaçlama yeteneğini geliştirir!

Müzik kulağını geliştiren ritim atölyesi çalışmaları çocukların doğaçlama yeteneğini de ilerletir. İçinde bulundukları şartlarda var olma ve kendilerini ifade etme şansı tanır.

Ritim atölyesi; çocuk gelişimine katkı sağlar!

Ritim atölyesi sırasında farklı enstrümanları kullanan ve yepyeni melodilerle tanışan çocuklar fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak ilerleme kaydeder; müziğin etkisi onları çevreler.

Ritim atölyesi; özgüveni arttırır!

Ritim tutan, müzik yaratan ve çok sesli bir dünyada kendi sesini duyuran çocukların özgüveni artar. Yaratıcılıklarını fark ederler, topluluk önünde performans sergilerler ve sosyal ilişkileri iyileşir.

Bulut Ege Anaokulu olarak okul öncesi dönemdeki çocuklarımızın ihtiyaçlarını gözeterek oluşturduğumuz atölye çalışmalarında “ritim atölyesi” de yer alıyor.

Konusunda uzman eğitmenlerimizin gözetiminde çocuklarımızın müzikle tanışmasını, kendi yaratıcılıklarını ortaya koymalarını ve içsel ritimlerini keşfetmelerini amaçlıyoruz.

Ritim atölyesi çalışmalarımız sayesinde çocuklarımızın daha sosyal, daha paylaşımcı, daha dışa dönük ve daha özgür olmalarını hedefliyoruz. Çocuklarımızın yaratıcılıkları artarken; onları gülerken görmenin keyfini paylaşmak istiyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.