Web sitemize Hoşgeldiniz.
Barbaros Mah. 373 sk. No:2/A Menderes - İZMİR
Telefon0232 781 22 22

Güzel Sanatlar

Güzel Sanatlar

Güzel Sanatlar

Çocuklar, sanatın güzelliğine tanık olup yeteneklerini keşfediyor!

Çocukların kendilerini, yeteneklerini ve dünyayı keşfetmelerini sağlayan “Güzel Sanatlar” atölyesi yaratıcılığı arttırır.

En güzel renkler çocukların zihnindeki yansımalardan gerçek birer esere dönüşür.

Güzel Sanatlar çalışmaları ile çocuklar hislerini en yaratıcı şekilde dışa vururlar ve farklı renkleri kullanarak kendilerini ifade ederler.

Eğlenceli ve aynı zamanda öğretici atölye çalışmaları sırasında çocuklar yaş gruplarına özel çalışmalarla arkadaşlarıyla birlikte unutulmaz anlar yaşarlar.

motor becerileri iyileşir, el ve göz koordinasyonları yükselir; üstelik tüm bu ilerlemeler sanat farkındalığının artması ile eş zamanlı gerçekleşir.

Uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen yaş gruplarına özel el işi ve resim aktiviteleri çocukların psikolojik ve fiziksel gelişimlerini destekler.

Güzel Sanatlar; çocukların yaratıcılığını arttırır!

Çocukların çok geniş bir hayal gücü vardır, hayal güçlerinin sınırsızlığı Güzel Sanatlar atölyesi çalışmaları sırasında dışa vurulur. Grup içerisinde kendini ifade eden çocuklar hayal güçlerinin peşinden koşmanın önemini fark eder.

Güzel Sanatlar; tüm duyuları geliştirir!

Atölye çalışmaları sırasında çocuklar; tüm duyuları geliştirmek üzere tasarlanan özel aktivitelerle tanışır. Renkleri ve şekilleri öğrenir; üretir ve hayal güçlerinin somutlaşmasının keyfini yaşar.

Güzel Sanatlar: problem çözme yeteneklerini arttırır!

Güzel sanatlar atölyesi kapsamında yapılan tüm aktiviteler çocukları karşılaştıkları yeni durumlar karşısında harekete geçmeye teşvik eder. Tercih yaparlar, tercihlerinin sonuçlarını alırlar ve aldıkları sonuçları geliştirirler. Tüm bu çalışmalar onların problem çözme yeteneklerini geliştirir.

Güzel Sanatlar: çocukların kendilerini ve yaşadıkları çevreyi tanımasını sağlar!

Resim ve el işi aktiviteleri sırasında çocuklar birçok yeni bilgiyle kuşatılır. Aldıkları bilgileri güvenli malzemeler kullanarak kendi süzgeçlerinden geçirip yeni şekillerde kullanırlar. Sınırlarını, düşüncelerini, arkadaşlarının yaptıklarını ve gerçek dünyayı gözlemleme şansı yakalarlar.

Bulut Ege Anaokulu olarak okul öncesi dönemdeki çocuklarımız için düzenlediğimiz atölye çalışmaları arasında, “Güzel Sanatlar Atölyesi” de yer alıyor.

Çocukların motor becerilerini arttıran, yaratıcılıklarını geliştiren ve arkadaşlarıyla iletişimini güçlendiren Güzel Sanatlar atölye çalışmalarımız ile onlara renkli dünyaların kapılarını aralamayı ve onları sanatla tanıştırmayı hedefliyoruz.

Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde çocuklarımızın kendini ifade edebilen, karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelebilen ve hislerini dışa vurabilen bireyler olarak yetişmesi için üzerimize düşeni başarıyla yapmayı amaçlıyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.