Web sitemize Hoşgeldiniz.
Barbaros Mah. 373 sk. No:2/A Menderes - İZMİR
Telefon0232 781 22 22

Ekoloji

Ekoloji

Çocuklar, ekoloji etkinlikleri ile doğayı keşfediyor!

Çocukların doğa ile tanışmalarını, doğanın mucizelerine tanıklık etmelerini ve doğaya saygı duymalarını teşvik eden ekoloji atölyeleri “Doğaya merhaba!” demenin en eğlenceli yöntemlerinden biridir.
Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazanılmasını destekleyen ve çocukların motor becerilerini geliştiren doğa etkinlikleri sayesinde çocuklar sorumluluk almayı öğrenirler.

Doğaya saygı duyan ve emek verilince hayatın renkleneceğini öğrenen çocuklar, doğa aktiviteleri ile üretkenliklerinin ilk meyvelerini toplamaya başlarlar.

Sakinleştirici etkisi ve işbirliği yapmaya yönelten gereksinimleri ile ekoloji aktiviteleri çocuklara çevre bilincini aşılar.

 

Kendi tohumlarını eken, tohumların filizlenmesiyle birlikte hayranlık duygusuyla tanışan ve doğanın gizemlerine ilgi duymaya başlayan çocuklar bu aktivitelerle sabırlı olmaya alışırlar.

Ekoloji atölyeleri sayesinde çocuklar doğanın bir parçasına dönüşür; tüm duyu organlarını etkin bir şekilde kullanırlar ve çok boyutlu düşünebilme yetenekleri dallanıp budaklanır.

Ekoloji aktiviteleri en nihayetinde; çocukların kalplerine doğa sevgisinin tohumlarını eker.

Ekoloji Aktiviteleri; çevre bilinci aşılar!

Çocuklar bahçe ile ilgilendiklerinde doğanın da ilgi görmesi gereken canlı bir oluşum olduğunu fark ederler. Doğaya zarar verebilecek eylemlerden kaçınmanın önemini anlarlar ve doğaya saygı duymaya başlarlar.

Ekoloji Aktiviteleri; sağlıklı yeme alışkanlıklarının kazanılmasını teşvik eder!

Kendileri de sebze ve meyve yetiştiren çocuklar, sağlıklı beslenme bilinci kazanırlar. Sabırla bekledikleri sürecin sonunda aldıkları ödüller sağlıkları için attıkları ilk bilinçli adımlar haline gelir.

Ekoloji Aktiviteleri; bilimle tanıştırır!

Bahçe aktiviteleri çocukları botanik, biyoloji ve kimya gibi bilim dallarıyla tanıştıran mucizevi bir başlangıç niteliği taşır; çocukların merak duyguları gelişir ve dünyanın keşfe değer olduğu zihinlerine yerleşir.

Ekoloji Aktiviteleri; sorumluluk duygusunu pekiştirir!

Bahçe işleri ile zaman geçiren çocuklar sorumluluk almayı öğrenirler. Ektikleri tohumların büyümesi için çaba harcamak, bitkilere su vermeyi hatırlamak ve büyümelerini takip etmek onları sorumluluk sahibi bireyler haline getirir.

Bulut Ege Anaokulu olarak tüm çocuklarımızın kendileri ile birlikte doğayı keşfetmesi için planladığımız eğitim programımızda, ekoloji aktivitelerine de yer veriliyor.

Çocuklarımızın sorumluluk almayı öğrenmeleri, doğaya saygı duymaları ve çevre bilincini kazanmaları adına ekoloji aktivitelerinin öneminin farkında olarak; bilinçli, saygılı ve doğanın mucizelerine anlam yükleyen bir neslin yetişmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Uzman eğitmenlerimizin gözetiminde doğa ile iç içe zaman geçiren çocuklarımızın gelişimlerini desteklemeyi ve onların çevre dostu bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.