Bale

Bale

Çocuklar; bale yaparak yüzyıllardır devam eden dansın büyüsüne kapılıyor!

Yaratıcılığı arttıran, kasları güçlendiren, odaklanmayı sağlayan ve farklı kültürlerin tanınması için sanatsal köprüler oluşturan bale çocukların gelişimini destekler.

Bale yapan çocuklar; öz disiplin sonucu elde edebilecekleri gücü çok yakından deneyimler ve her bir bale atölyesi sırasında kendi sınırlarını genişletmeyi keşfederler.

Bale eğitimi alan çocuklar, aynı yaş grubundaki çocuklarla ortak bir amaç etrafında bütünleşirler ve ahenk içerisinde var olmanın sırlarına tanıklık ederler.

Bale yapan çocuklar odaklanmayı öğrenirler; gerçekten istediklerinde ve istedikleri için yoğunlaştıklarında başarmanın mümkün olduğunu fark ederler.

 

Bale, çocukların bedenleri üzerindeki hakimiyetlerini arttırır; dans etmenin hafifliği kadar bedenlerine söz geçirmenin mutluluğunu da onlara yaşatır.

Okul öncesi dönemde, profesyoneller tarafından verilen bale eğitimleri çocukların kendilerini bir bütün içerisinde görmelerini sağlar. Onların bedensel ve zihinsel farkındalıklarını arttırır.

Bale geçmişle gelecek arasındaki tüm sanat akımlarının bir sentezidir. Bu nedenle sağladığı faydalar tüm çocuklar tarafından deneyimlenmelidir.

Bale; özgüveni arttırır!

Bale eğitimlerine katılan çocuklar, küçük yaştan itibaren topluluk önünde kendilerini ifade etmeye başlar. Topluluk önünde hareket etmeleri kolaylaşır ve çekingenlikleri azalır. Bu alışkanlıkları zaman içerisinde hayatları boyunca en büyük avantajlarından birine dönüşür.

Bale; duruşu ve koordinasyonu iyileştirir!

Bale yapan çocuklar kaslarına hükmetmeyi öğrenirler. Daha dik dururlar böylece iskelet sistemlerinin sağlıkları korunur. Bale egzersizleri sırasında el, kol, bacak ve ayaklar ayrı ayrı çalıştırıldığı için koordinasyon iyileşir.

Bale; odaklanma kapasitesini arttırır!

Bale yaparken kullanılan figürler ayrıntılı bir şekilde takip edilir. Çocuklar grup içerisinde dans ederken konsantre olurlar ve yalnızca kendilerine öğretilenleri yapmaya çalışarak odaklanma becerilerini arttırırlar.

Bale; bakış açısını genişletir!

Bale disiplin gerektiren ve emek verdikçe keyifli hale gelen bir danstır. Bale yapan çocuklar dünyayı farklı algılamaya ve kendilerini sanatsal bir şekilde ifade etmeye alışırlar; öz disiplinleri güçlenir, duruşları dikleşir ve yeni deneyimler yaşayabilecek cesarete sahip olurlar.

Bulut Ege Anaokulu olarak; okul öncesi dönemdeki çocuklarımıza özel oluşturduğumuz bütüncül eğitim çalışmalarımız arasında bale de bulunuyor.

Konusunda uzman ve çocuklarla iletişim kurmanın inceliklerini bilen eğitmenlerimiz eşliğinde düzenlediğimiz bale atölyeleriyle çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine destek olmayı hedefliyoruz.

Bakış açılarını genişleten, özgüvenlerini yükselten, birlik halinde hareket etme alışkanlığı kazandıran ve fiziksel hakimiyetlerini arttıran bale derslerimiz sırasında çocuklarımızın sanatla tanışıp soyut güzellikleri keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.