Web sitemize Hoşgeldiniz.
Barbaros Mah. 373 sk. No:2/A Menderes - İZMİR
Telefon0232 781 22 22

Jimnastik

Jimnastik

Jimnastik

Jimnastik ile çocuklar hem daha esnek hem daha sağlıklı!

Hareket becerilerini kalıcı olarak destekleyen jimnastik egzersizleri çocukların koordinasyonunu da geliştirir.

Jimnastik yapan çocukların kemikleri güçlenir ve vücutları esneklik kazanır. Jimnastik egzersizleri esnekliği arttırarak sakatlanma riskini düşürür.

Çocukların günlük aktivite yapma gereksinimini de karşılayan jimnastik egzersizleri; obezite, diyabet ve astım gibi kronik hastalıkların oluşma ihtimalini azaltır.

Çocukların disiplin kazanmasını sağlayan ve tüm hayatları boyunca kontrolü ele geçirmelerini mümkün hale getiren jimnastik egzersizleri ile çocukların özgüvenleri artar.

Okul öncesi dönemde çocukların fiziksel yeterliliklerine uygun olarak belirlenen jimnastik hareketleri uzmanlar eşliğinde yapıldığında oldukça güvenli ve faydalıdır.

 

Çocukların hem psikolojik hem de fiziksel gelişimlerini destekleyen jimnastik saatlerinde, çocuklar hem öğrenir hem de eğlenir.

Jimnastik; fiziksel gelişimi destekler.

Çocukların yatkınlıklarından ve yaşlarından bağımsız olarak, tüm jimnastik egzersizlikleri dayanıklılığı, gücü ve esnekliği arttırır. Çocukların daha dengeli hareket etmesini sağlar ve atletik kapasiteyi yükseltir.

Jimnastik; sosyalleştirir!

Jimnastik atölyeleri sırasında çocuklar yaşıtlarıyla sosyalleşirler. Dinlemeyi, birlikte hareket etmeyi, arkadaşlarına saygı duymayı ve topluluk içinde var olmayı öğrenirler. Kendilerini ifade ederken çekinmemeyi ve dışa dönük olmayı içselleştirirler.

Jimnastik; beden ve beyin arasındaki bağları güçlendirir!

Hareketlerin nasıl yapılması gerektiğini dinleyen, sonra örneğini gören ve uygulamaya çalışan çocukların bedenleriyle beyinleri arasındaki iletişim güçlenir. Beyinleri, bedenlerine hükmetmeye alışır; sinir bağlantıları ve dolayısıyla beyin fonksiyonları gelişir. Jimnastik yapan çocuklar odaklanma becerisi elde ederler.

Jimnastik; kararlılık duygusunu körükler!

Jimnastik eğitimleri çocukları daha disiplinli, daha kararlı, daha cesur ve daha özgüvenli olmaya teşvik eder. Güven duygusunu perçinler ve düzenli yapılan çalışmaların ne denli etkili olduğu gerçeğini ortaya çıkarır; beden sağlığı ile ilgili farkındalığı yükselterek çocukların sağlıklı alışkanlıklar kazanmasına vesile olur.

Bulut Ege Anaokulu olarak çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemek üzere kurguladığımız eğitim programlarımız arasında jimnastik atölyesi de yer buluyor.

Çocuk gelişimi hakkında bilgi sahibi olan profesyoneller eşliğinde düzenlediğimiz jimnastik eğitimlerimiz ile çocuklarımızın bedensel ve zihinsel sağlığına katkı sunmayı amaçlıyoruz.

Çocuklarımızın özgüvenini arttıran, sağlıklarını iyileştiren ve onlara hayatın zorluklarının nasıl aşılacağını örnekleyen jimnastik derslerimiz ile spor yapmanın yaşam şekli olarak benimsenmesini hedefliyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.