Ulaşım

Ulaşım

Çocuklarımız hem okulda hem de okul yolunda güvende!

Okul ulaşımı esnasında güvenliğin sağlanması; çocukların okula gelirken ya da evlerine dönerken velilerinin de içinin rahat etmesi anlamına gelir.

Trafik kurallarına uyan, çocukların güvenliğini önceliklendiren, hız limitlerine bağlı kalan ve sicili temiz kaptanlar ile sağlanan servis hizmeti ile çocuklar evlerinden okullara, okullarından evlerine güvenle yolculuk edebilirler.

Bulut Ege Anaokulu olarak, okul öncesi eğitimi kapsamında sunduğumuz özenli hizmetleri; çocuklarımızın beslenmesinde ve ulaşım güvenliğinin sağlanmasında da devam ettiriyoruz.

 

Çocuklarımızın evlerinden okulumuza ve okulumuzdan evlerine taşınması sırasında güvenlik tedbirlerinin eksiksiz alındığından emin oluyoruz. Servis şoförlerimizi seçerken deneyimlerini dikkate alıyoruz. Ehliyet cezalarını sorguluyor, güvenilirliklerini araştırıyor, sağlık durumları ile ilgili bilgi alıyor ve yalnızca kriterlerimizi karşılayanlarla yola devam ediyoruz.

Anlaşma yaptığımız servis şoförlerinin adli sicil kayıtlarını istiyor ve sabıka kayıtlarının olmadığından emin olup seçimlerimizi şekillendiriyoruz.

Servisler aracılığı ile taşınan tüm çocuklarımızın yolculuk sırasında emniyet kemerlerinin takılı olup olmadığının kontrolünün sağlanması adına servislerimizde çocuklarımızla ilgilenen yetkili kişileri bulunduruyoruz. Çocuklarımızın servise inip binerken herhangi bir sorun yaşamamaları adına servis görevlilerimiz aracılığı ile güvenliklerini arttırabiliyoruz.

Öncelikli amacımız çocuklarımızın güvenliğini sağlamak olsa da biz, hem velilerimizin hem de bizim içimizin rahat etmesi adına ulaşım güvenliğini tam anlamıyla sağlamak için çalışıyoruz.

Güvenli bir şekilde okullarına gelen, okulda geçirdikleri zaman dilimlerinde sürekli olarak uzman eğitmenlerimiz tarafından gözetilen ve farklı eğitim yaklaşımlarıyla kendilerini keşfeden çocuklarımız için okulumuzun “yuva” olarak benimsenmesi adına tüm detayları planlıyoruz.

“Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği” kapsamında üzerimize düşen tüm yükümlülükleri yerine getiriyoruz. Servis görevlisi ve şoför nitelikleri değerlendirilmesinin yanı sıra ulaşım hizmeti verilen araçların aranan şartları karşılamasına da dikkat ediyoruz.

Her bir serviste; araçların kullanım amacını ortaya koyan ibarelerin ve trafik seyrinde diğer araç sürücülerinin temkinli olmalarını kolaylaştıran ikaz lambalarının bulunmasını sağlıyoruz. Çocuklarımızın güvenliği için elzem olan araç pencerelerinin ve camlarının tehlike içermediğini denetliyoruz.

Kapılarda kullanılan teknolojileri, araçların muayene zamanlarını ve elbette araçların hijyen standartlarını belirlenen esaslar dahilinde kontrol ediyoruz.

İzmir-Menderes okul öncesi eğitimde standartların dışında bir anaokulu ile buluşuyor.